V četrtek, 4. aprila 2019, so učenci OŠ Štore spoznavali gledališko umetnost. V Kulturni dom Štore so prišle tri mladinske gledališke skupine, ki so v organizaciji JSKD predstavljale svoja dela našim učencem in tekmovalni komisiji. Ogledali so si tri zanimive, a zelo različne igre. Devetošolci so ob ogledu Trpljenja mlade Hane spoznali, da je lahko včasih oder kar med občinstvom, kar gledalcem pričara nenavaden občutek. Po prvi predstavi so se jim pridružili še učenci sedmih in osmih razredov. Skupaj so spoznavali Cankarjevih 12 ljubezni. Preko sodobne dramske uprizoritve so učenci spremljali Cankarjevo življenje in ženske, ki so ključno vplivale na njegovo ustvarjalno razvijanje. Zadnjo delo, klasično grško tragedijo Medeja, so si ogledali učenci sedmih in osmih razredov in pretreseni spoznali, da je lahko bes prevarane ženske močnejši od ljubezni do nedolžnih otrok. Ob koncu dneva smo bili enotnih misli – gledališče je nekaj posebnega!

 

Tonja Preložnik

        

Dostopnost