V sredo, 24. 4. 2019, smo imeli učenci od 7. do 9. razreda Paraolimpijski športni dan. Na tem športnem dnevu je bilo zelo zanimivo, saj smo se spoznali z novimi in zanimivimi športi. Večini je bila najbolj všeč sedeča odbojka, ki pa od vseh športov, ki smo jih preizkušali, ni bila najtežja. Precej težak šport je namreč tudi golbal, ki ga igrajo slepi in slabovidni. Poligon, ki smo ga opravljali v parih, je temeljil na zaupanju do našega partnerja in je bil izredno zanimiv. Pri košarki na vozičkih smo se zelo zabavali in se precej nasmejali. Spoznanje z reprezentančno igralko sedeče odbojke je bilo zanimivo in impresivno, veliko pa smo se naučili tudi na predavanju o različnih športih za invalide. Izvedeli smo, kdo zastopa Slovenijo v različnih športih, in si ogledali nekaj posnetkov, da smo lažje razumeli, kako na primer razdelijo invalide nekega športa v čim bolj enakovredne skupine. Poučno je bilo seveda tudi na koncu, ko smo se spoznali z Luko in njegovim trenerjem in sta nam skupaj predstavila namizni tenis. Če povzamem, ta dan je bil zelo zanimiv in poučen!

Maruša Kroflič

Fotoutrinke s športnega dne si lahko ogledate na Paraolimpijski športni dan.

Dostopnost