Tudi v letošnjem letu je v organizaciji OŠ Lave potekalo likovno-literarno srečanje z delavnicami, namenjeno učencem ob prireditvi »Almini dnevi na Svetini – Srečanje svetovnih popotnikov.« Dogodek je bil izveden v sodelovanju z Javnim skladom RS za kulturne dejavnosti Območne izpostave Celje in z Zvezo kulturnih društev Celje.

V Celjskem mestnem središču so se v sredo, 16. 10. 2019, zbrali kreativni predstavniki šol bližnje okolice in dan posvetili ustvarjanju.

Iz OŠ Štore so se dogodka udeležile osmošolke: Iris Gradišnik, Maruša Kroflič in Lara Pušnik.

Nekaj vtisov učenk:  »16.10. 2019 smo Iris, Maruša in Lara odšle v Celje na Almine dneve. Skupaj smo risali na temo Alme Karlin. Prišlo je več otrok, kot so pričakovali, zato so nekateri risali na tleh ali si slike nalepili na steno. Me smo si podlage za risanje položile na omare in si ustvarile mizo. Tam so tudi dobro poskrbeli za likovne materiale, malico in prijetno ustvarjalno druženje.«

Tovrstna doživetja učence kreativno ter izkustveno bogatijo. Dan je bil namenjen ustvarjalnemu izrazu sodelujočih in njihovemu druženju brez prekinitve šolskega zvonca.

 

Učiteljica likovnega pouka, Urška Babuder

    

 

 

Dostopnost