V sredo, 11. 12. 2019, se nas je pet učencev devetih razredov udeležilo delavnic na temo praznovanja božiča in novega leta v Rusiji. Ko smo prišli v knjižnico na gimnaziji, so nas dijaki pogostili s čajem in piškoti ter nam povedali, da Rusi veljajo za zelo gostoljubne. Nato smo se posedli za mize, kjer  je bila na listu zapisana ruska abeceda v cirilici. Ob izdelovanju okraskov z motivom babušk (v Rusiji ji rečejo matrioške), nam je profesorica ruščine pripovedovala o njihovih običajih. Rusi najprej praznujejo novo leto, nato pa božič, saj so pravoslavci. Včasih so namesto smreke v vazo postavili veje in nanje obesili kakšen okrasek.   Ob koncu delavnic so nas peljali še na obhod po šoli.
Piko na i obisku Gimnazije Celje – Center je naredila Centrovizija, ki je bila zelo dober približek Evroviziji. Dijaki so se zelo potrudili. Imeli so strokovno žirijo, vodiče nastopajoče, luči, zvočnike, »glasovalno linijo« in odličen program. Najbolj nam je v spominu ostala skupina, ki je oponašala Sestre.

Hana, Maša, Maja, Lara in Rožle

Nekaj fotoutrinkov z obiska GCC si lahko ogledate tukaj.

Dostopnost