Učenci Glasbene šole Celje so se v vlogah gozdnih živali pričarali na našo šolo in se učencem nižjih razredov predstavili v četrtek, 19. decembra. Na zabaven način so prikazali glasbila. Gozdna miška se je spomnila, da je nesmiselno igrati inštrument v samoti in zase doma, zato je predlagala, naj si vsaka žival izbere svojo najljubšo skladbo za nastop. In res, prišel je dan nastopa. Prva je nastopila miška, igrala je inštrument, ki mu pravimo oboa. Plašni zajec je s svojimi urnimi tačkami nastopil s klarinetom. Lisica lepotica je nastopila s svetlečim zlatim saksofonom. Kot četrti se je iz grmovja prikotalil jež, ki je zaigral na rog. Le kdo ima dovolj moči da zaigra na trobento? Predstavil jo je krt. Veverica je zaigrala na pozavno, ki je velik inštrument in ga ne moreš skriti kot lešnike. Zaspani medved ni pozabil, kako se igra na bariton. Z največjim godalom pa je prišel jazbec, zaigral je na kontrabas. Zadnja je v svoji mlaki s poskočno harmoniko zaigrala žaba. Na koncu so zaigrali še kot orkester. Učencem so prijazno dovolili, da so si vse inštrumente ogledali in na kakšnega tudi zaigrali. Pokukajte še v galerijo.

Dostopnost