V letošnjem šolskem letu se je knjižnica OŠ Štore priključila projektu Mednarodna izmenjava knjižnih kazalk. Za partnersko šolo so nam dodelili Caufield Grammar school iz Melbourna v Avstraliji. V okviru projekta so učenci  3. a in 3. b razreda v šolski knjižnici raziskovali Avstralijo. Seznanili so se z njenimi značilnostmi in odkrivali edinstven avstralski svet živali. Svoje ugotovitve so zapisali v obliki miselnih vzorcev. Izdelali so tudi knjižne kazalke z elementi, ki predstavljajo Slovenijo. Izdelavi knjižnih kazalk so se pridružili tudi učenci 1. razreda v okviru krožka Brihta pod mentorstvom Aleksandre Kovačič. Tako v Avstraliji kot pri nas smo nestrpno pričakovali knjižne kazalke. Izmenjava je uspela, otroci pa so bili nad sodelovanjem navdušeni. Veselimo se prihodnjega šolskega leta in nove partnerske šole.

Več utrinkov si lahko pogledate v galeriji.

 

Dostopnost