Nič nam ni preprečilo potovanja na Irsko, niti odpovedi letalskih letov. Osnovnošolci in učitelji že vrsto let namreč sodelujemo v projektu Evropska vas. To leto smo izbrali zeleno zahodnoevropsko državo z izredno bogato kulturo.

Nadarjeni učenci so pripravili predstavitve značilnosti Smaragdnega otoka, njegovih legend, znanih oseb, kulinarike, glasbe … V aprilu smo na daljavo izvedli tehniški dan Evropska vas – Irska.  Predstavitve in dokumentarno oddajo o Irski so si ogledali vsi učenci na predmetni stopnji, nato pa svoje poznavanje dokazali s sodelovanjem v spletnem kvizu. Odrezali so se odlično!

Vsi učenci, še posebej najmlajši, so ustvarili kup res izjemnih izdelkov. Prevladovale so ovčke, mavrice in deteljice, starejši pa so izdelali irske zastave, klobuke ter pečatnike in verižice s tradicionalnim irskim simbolom. Irsko in besedišče, povezano z njo, so usvajali tudi pri nemščini.

Sklepni del projekta je prireditev, ki se vsako leto odvija v Celju, in bi bila letos prav posebna zaradi predsedovanja Slovenije Evropski uniji, žal pa razmere niso omogočile njene izvedbe. Kljub temu smo na šoli posneli kratek filmček, v katerem sta Zoja in Aleš predstavila šolo in aktivnosti, ki smo jih izvedli. Ogledate si ga lahko spodaj.

Slawn a-gut, kar v keltščini pomeni nasvidenje!

Manica Doberšek

Dostopnost