Tudi letos bomo v petek, 19. 11. 2021, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ).

Naša šola se bo letos pridružila vseslovenski akciji pripravi tradicionalnega slovenskega kosila. Cilj Tradicionalnega slovenskega kosila je spoznavati pridelavo in predelavo zelja in repe ter spodbujati njuno uživanje, saj so zelenjavne jedi med mladimi še vedno manj priljubljene. V ta namen bomo vključili jedi iz zelja in repe v naš jedilnik.

Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk s sadjem – super dan!«.

Tradicionalni slovenski zajtrk bomo izvedli tako kot že vrsto let. Med tednom bodo pri pouku, na razrednih urah ali med podaljšanim bivanjem potekale dejavnosti na temo TSZ, čebelarstva, lokalno pridelane hrane … V petek pa bodo učenci dobili pri malici lokalno pridelana živila: mleko, kruh, maslo, med in jabolko in prisluhnili skladbi Lojzeta Slaka, ki nosi naslov Čebelar.

Dostopnost