V petek, 22. 4. 2022 smo imeli devetošolci športni dan. Naš prvotni načrt, pohod na Celjsko kočo in adrenalinski park, se je zaradi slabega vremena izjalovil, a nam je načrt B, trampolin park Arbada Ptuj, vseeno ustrezal.

Zbrali smo se pred šolo, kjer je vsak vzel svojo malico, potem pa počasi krenili na pot proti Ptuju. Na avtobusu smo uživali v pogovorih s prijatelji in dobri glasbi. Ta nas je odložil pred nakupovalnim centrom, v katerem se je skrival naš končni cilj.

Ob prihodu smo pojedli vsak svojo malico in se posedli po blazinah. Tam sta nam animatorki razložili nekaj pomembnih pravil. Razdelili smo se v dve skupini in naša ura in pol v trampolin parku se je začela.

Skakali smo po trampolinih, zabijali na koše, se metali v mehke penice in preizkušali ninja poligon. Tisti ”ta pogumni” so naredili tudi kakšno akrobacijo. Drugi del parka so sestavljala velika igrala z ovirami, toboganom in topovi, s plastičnimi kroglicami.

Tam je mnogo od nas v sebi prebudilo tistega nemirnega in veselja polnega otroka. Po igralih smo se lovili, skrivali in zganjali norčije.

Ob koncu smo bili vsi izmučeni in ne prav veseli, saj se je naš čas med trampolini iztekel.

Vsem je bil športni dan zelo všeč, saj nam ti trenutki, ko se še zadnja dva meseca skupaj zabavamo, toliko bolj sežejo do srca.

 

Živa Selič, 9. b

 

Dostopnost