V mesecu marcu smo izvedli prvo sodelovanje učencev izbirnega predmeta turistična vzgoja na OŠ Štore in OŠ Blaža Kocena Ponikva.
Odzvali smo se povabilu mladih Ponkovljanov, ki so nas gostoljubno sprejeli. Bogato turistično ponudbo Ponikve so popestrili s koncertom v cerkvi sv. Martina in dobrotami, ki so jih sami pripravili. Med vodenjem po kraju smo spoznali tudi majhno dlakavo velikonočnico, zaščiteno rastlino, ki ima na Ponikvi največje rastišče v Sloveniji.
Ta popoldan je kar prehitro minil, zato smo sklenili, da nove prijatelje povabimo v Štore.
S prihodom so nas počastili v sredo, 11. 5. 2022. Pričakali smo jih pred šolo, jim izkazali dobrodošlico pri naši lokomotivi Štefki in jih pogostili. Ko smo se posladkali, smo se skupaj podali na pot proti kapelici Marije, ki je vklesana v skalo na Pečovju. Med potjo smo jim predstavili številne znamenitosti – sankaška progo, Vizjakovo rojstno hišo, kozolec na Pečovju, vhod v rudnik. »Pri Mariji« smo povedali nekaj o slavni svetovni popotnici Almi Karlin, ki je pokopana na Svetini.
Ob zaključku pohoda se je oglasila tudi harmonika, sledilo je druženje, po njem pa kar prehitro slovo od prijateljev iz osnovne šole na Ponikvi.

Max Vodovnik
Manica Doberšek, mentorica

 

DSC_0001

Slika 1 of 5

Dostopnost