Zjutraj smo prišli v šolo kot po navadi in se med prosto uro v knjižnici pripravljali na tekmovanje za predajo ključa. Pregovarjali smo se glede majic, ki smo jih želeli nositi, saj jih fanta nista želela nositi. Po dolgem pregovarjanju smo ju le uspeli prepričati! Nato smo na majice napisali 8. b – generacija 2008 ter se podpisali. Uspelo nam je rešiti še en problem. Nismo namreč vedeli, kako bi nosili čudovit, veličasten plakat z napisom 8. b, ki smo ga ustvarili dan prej. Na pomoč nam je priskočil g. Čokl, ki nam je posodil dve leseni palici, na kateri smo pritrdili plakat. Pripravljeni na spopad smo nestrpno čakali, da se tekmovanje prične. Naš razred smo zastopali Lovro Bratina, Ema Putanec, Mladen Marinković in Pia Jereb.  Na šolskem vrtu so tako potekali napeti boji. Po štirih soočenjih je bil rezultat neodločen, zato se je napetost povišala na 100 %. Devetošolci so se z nami malo pohecali, ko smo morali plesati polko za zmago. Vendar ta igra ni odločila zmagovalca. Na koncu sta se pomerila Luka Gorenjak in Lovro Bratina v igri spretnosti. Navijali smo, kričali, ploskali in na neizmerno veselje vseh je Lovru uspelo zmagati. Vsi učenci 8. b razreda smo se skupaj veseli, posneli nekaj fotografij, nato pa še v šoli ponosno naznanili našo zmago.

 

Eneja Cvetič in Pia Jereb, 8. b

 

Dostopnost