OŠ Štore in OŠ Antona Aškerca iz Rimskih Toplic sodelujeta in se povezujeta na umetniškem področju, ter tako spodbujata svoje nadarjene učence.

V Tednu otroka so učenci izbirnega predmeta Likovno snovanje 2 obiskali OŠ Antona Aškerca in tam preživeli ustvarjalno popoldne v družbi nadarjenih sovrstnikov.

V četrtek, 6.10.2022 smo se učenci osmošolci z vlakom odpeljali v Rimske Toplice.  OŠ Antona Aškerca nas je povabila na slikarsko delavnico, kjer smo ustvarjali skupaj s sovrstniki na temo »Srečanje najinih svetov« pod mentorstvom likovne pedagoginje Nine Tuš. Učenci obeh šol smo se tako med seboj kreativno družili in v parih ustvarjali skupinski izdelek. Nastala slikarska dela so razstavljena na ogled v šolskem razstavišču gostiteljev.

V nadaljevanju bo OŠ Štore gostila  in pripravila ustvarjalno druženje učencev iz Rimskih Toplic in Štor.

Vabljeni k ogledu fotografskih utrinkov.

Dostopnost