V torek, 6. decembra, smo na OŠ Štore pripravili tradicionalni božično-novoletni bazar. Stojnice so se šibile pod velikim številom izdelkov, značilnih za praznični čas, ki prihaja. Učenke in učenci od 1. do 9. razreda  so v dneh pred pričetkom veselega decembra pod vodstvom učiteljic in učiteljev pridno izdelovali novoletne voščilnice, okraske za smrečico, namizno dekoracijo vseh vrst, izdelovali obeske, sejali božično žito, pekli piškote, iz naravnih sestavin pripravljali sivkine vrečke in še bi lahko naštevali. Trud mladih umetnikov je bil poplačan, ko so šolski hodnik napolnili številni obiskovalci. Starši so se z nasmehom na ustnicah razgledovali po vrsti prekrasnih in zelo uporabnih izdelkov, vsi prisotni pa so s prostovoljnimi prispevki poskrbeli, da je večina razstavljenega kar hitro pošla.

Prijetno vzdušje  smo začeli v praznično okrašeni novi šolski jedilnici s kratkim kulturnim programom, v katerem so naša srca razigrala grla treh šolskih pevskih zborov in praznična viža harmonikarja Maksa, s čimer smo vsem obiskovalcem želeli pričarati kar najlepši uvod v prednovoletni čas. Obiskal nas je tudi čisto pravi Božiček.

Bazar ne bi uspel brez pridnih in prizadevnih učencev, ki so svoj trud in delo vložili v prekrasne izdelke in celotno okrasitev šole, brez delavoljnih in kreativnih učiteljev, ki so vsak prosti trenutek namenili ustvarjalnemu delu z mladimi umetniki, jih spodbujali in jim pomagali doseči zastavljeni cilj, niti brez številnih pevskih talentov z zborovodkinjama na čelu, ki so s pesmijo in energijo ogreli srca vseh prisotnih. Bazar bi ostal brez vsebine brez vas, dragi starši, babice, dedki in vsi ostali obiskovalci, ki ste nam s svojo prisotnostjo  dokazali, da vam je mar. Zato vztrajamo in obljubljamo, da bo prihodnji bazar še boljši od letošnjega. Hvala vsem!

Mojca Rožman

 

Dostopnost