Tai Rožman Berčon in Tibor Taseski, učenca OŠ Štore, sta si pod mentorstvom Mateje Rožič priplesala ZLATO PRIZNANJE na državnem tekmovanju mladih plesnih ustvarjalcev v Ljubljani, ki je potekalo v nedeljo, 19. 2. 2023.
Namen omenjenega tekmovanja je spodbujati in razvijati plesno umetnost pri mladih. Tema letošnjega tekmovanja je bila NEKAJ LEPEGA, tekmovala pa sta v skupini S – duet.

JSKD je tudi letos razpisal 31. državno tekmovanje mladih plesnih ustvarjalcev OPUS 1. Konec januarja 2023 so selektorji opravili predizbor in miniaturo Taia in Tiborja uvrstili na državni nivo. S koreografijo Brcaje – plesaje – uživaje sta osvojila zlato priznanje in s tem dokazala, da se lahko s predanostjo, z ljubeznijo in s trdim delom marsikaj doseže.

Plesalca sta o svoji koreografiji zapisala: »Nogomet ali ples? Ples ali nogomet? Ni vseeno? Je pomembno, da počnemo, kar nas veseli in osrečuje? Odgovor je, seveda. Počneva to, pri čemer uživava. To je gibanje, premikanje, brcanje, skakanje, plesanje … samo, da nisva pri miru.«
V miniaturi sva prikazala, kako se lahko ples in nogomet prepletata, kako je gibanje podobno in da nikakor ni narobe, da tudi fantje plešemo, čeprav smo nogometaši.

Mentorica
Mateja Rožič

IMG_8277IMG_8275

Dostopnost