Učenci naše šole smo se v četrtek, 2. 3. 2023,  udeležili Občinskega otroškega parlamenta v Celju. Tam smo se z učenci iz šol celjske regije pogovarjali o duševnem zdravju otrok in mladih.

Po krajšem kulturnem programu smo se razdelili v tri skupine, v katerih smo pod vodstvom mentorjev  debatirali o strahu, stresu, skrbeh ter duševnih stiskah otrok in mladih. Ugotavljali smo, kako bi tistim, ki to doživljajo doma, v šoli, v družbi ali  med vrstniki pomagali.

Za zaključek smo se zopet zbrali v dvorani Narodnega doma, kjer nas je pozdravil in nagovoril podžupan občine Celje. Sledila je predstavitev razmišljanj skupin in skupna razprava na vse tri izpostavljene teme. Mladi parlamentarci smo bili v izražanju svojih mnenj odločni, kritični, pa tudi spoštljivi do sogovorcev. Vsi smo se strinjali, da je med mladimi ogromno stisk in da najbolj pomaga pogovor.

V četrtek, 16. marca, pa sem se kot predstavnica Osnovne šole Štore udeležila regijskega otroškega parlamenta, ki je potekal v Ločah.

Najprej so nas mentorji parlamenta lepo pozdravili, nato pa smo po kulturnem programu pričeli z delom. Z zanimivo  igrico s  kocko smo se predstavili drug drugemu. Nato smo se  razdelili v skupine. S predstavniki drugih šol smo  zopet razmišljali o letošnji izbrani temi. Svoje ideje smo zapisali na plakat, ki smo ga ob koncu predstavili drugim skupinam in mentorjem.

Izvolili smo šest predstavnikov, ki bodo vse naše ideje predstavili na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal aprila v državnem zboru v Ljubljani.

Skupaj smo se na obeh srečanjih imeli lepo, slišala sem veliko novega in spoznala veliko rešitev za to precej aktualno temo. Prav tako sem spoznala veliko super oseb, s katerimi sem delala v skupini in mi bodo ostali tako oni kot ta izkušnja v lepem spominu.

Anika Tovornik, 9. a

20230302_084253

20230316_095354

Dostopnost