Za učence od 6. do 9. razreda smo 19. in 20. maja letos že dvanajstič pripravili Noč branja. Dogodek je nagrada za vse pridne bralce, ki so usvojili bralno značko.

Noči branja se je udeležilo 20 učencev od 6. do 9. razreda. Na njej je sodelovala Maja Berčon, dogodek pa je organizirala in vodila Barbara Štimulak. Načrtovane aktivnosti so potekale po programu.

Letošnji dogodek smo posvetili dr. Ivanu Tavčarju, saj smo v letu 2023 obeležili 100. obletnico smrti tega znamenitega pisatelja, avtorja ikoničnih zgodb iz življenja Poljanske doline, vodilnega ustvarjalca slovenskega realizma in enega naših največjih pripovednikov vseh časov. Vlada RS pa je leto 2023 razglasila za Tavčarjevo leto.

Otroci so se veliko pogovarjali, spoznavali drug drugega, se smejali in skupaj ustvarjali. Preizkusili so se v vlogi knjižničarke in iskali knjige med knjižnimi policami, najbolj zabavna in ustvarjalna pa je bila dramatizacija Tavčarjeve zgodbe Kako se mi ženimo.

Vmes so se okrepčali s pico, ki jo je za učence pripravil naš kuhar Tomi.

Različne dejavnosti so potekale kar do pol enih zjutraj. Do dveh zjutraj so učenci izkoristili še čas za pogovor in druženje, potem pa so ugasnili luči.

V soboto zjutraj  je po zajtrku sledil še zapis vtisov in odhod na konkreten počitek domov.

Dostopnost