Kompole, 15. 6. 2023

V četrtek, 15. junija 2023, je po Sloveniji potekala druga etapa 29. kolesarske dirke po Sloveniji. Trasa je bila speljana od Žalca do Ormoža, potekala pa je tudi mimo Štor, kar je bila za učence podružnične šole Kompole edinstvena priložnost, da so lahko navijali za naše kolesarje. Z učiteljicama so se po 4. šolski uri peš odpravili proti Opoki in se s transparenti, ki so jih izdelali v podaljšanem bivanju, ter drugimi navijaškimi rekviziti postavili ob glavni cesti proti Šentjurju. Okoli 12. ure je mimo njih pripeljal vodilni kolesar, kateremu so sledili še drugi. Učenci so z navdušenjem spremljali dirko in kolesarje spodbujali s ploskanjem in navijanjem. Ko je mimo odpeljala celotna karavana, so se zadovoljni in v navijaškem duhu vrnili nazaj v šolo, kjer jih je že čakalo kosilo.

Hana Klakočer

Dostopnost