Kompole, 7. september 2023

V torek, 6. septembra 2023, smo za učence 1. triade izvedli prvi športni dan, namenjen predstavitvi petih različnih športov: gimnastika, ples, rokomet, atletika in plezanje. Učenci so imeli pod vodstvom prijaznih trenerjev in trenerk priložnost spoznati nove športe ter preizkusiti svoje sposobnosti v vsakem od njih.

V sklopu gimnastike so učenci odkrivali različne vaje na gredi, poligonu in letveniku, pri plesu so se izražali skozi gibanje telesa, pri atletiki so preizkusili svojo moč, vzdržljivost in discipliniranost, v sklopu plezanja pa so si najprej ogledali plezalne pasove in druge plezalne pripomočke ter se po dveh stopnjah težavnostih pod budnim očesom učitelja povzpeli po plezalnem zidu.

Športni dan je bil zelo uspešen, učenci so se pri izvajanju posameznih športnih disciplin nadvse zabavali in se za nekatere izmed njih navdušili do te mere, da jih bodo obiskovali v sklopu obšolskih dejavnosti.

Hana Klakočer

 

Dostopnost