Bronasta dekleta Leja, Iva in Neža

V sredo, 11.10.2023 je v Žalcu potekala svečana podelitev priznanj za nagrajene likovne izdelke v grafični tehniki na temo »Figuralika v otroški grafiki«.

Učenci so v preteklem šolskem letu med poukom likovne umetnosti spoznavali različne grafične tehnike in v njih poustvarjali. Učencem čestitam za njihovo delo, saj grafični list zahteva posebno vztrajnost, ki se počasi oblikuje preko skice v grafično matrico. Odtiskovanje in oblikovanje kompozicije z zaključkom v obliki signature ali grafičnega podpisa. Še posebej barvna grafika je zanimiv izziv za učence,  ki režejo in oblikujejo svoje matrice po fazah in jih fazno tiskajo. Vsaka barva se posebej odtisne v skupno podobo.

Marsikatera tehnika dopušča igrivo raziskovanje materiala in otroška kreativnost pride čudovito do izraza.

Tako učilnica postane eksperimentalni prostor, ki združuje spretnosti tehnike, kemije, matematične natančnosti in še česa. Predvsem pa kolegialnosti med učenci, ki si v praktičnih situacijah med seboj pomagajo in podpirajo.

 

Na državnem likovnem natečaju so bile za svoje izdelke nagrajene učenke:

Iva Vrečko, 8.a, Neža Balažič, 8.b in Leja Klavžar, 7.b

Dostopnost