V soboto, 25. 11. 2023, smo se učenci, ki obiskujemo izbirni predmet Sodobna priprave hrane in Načini prehranjevanja, ter plesalke z zlatim priznanjem, odpravili v Riegersburg. Na poti do tja smo uživali ob poslušanju glasbe in ob opazovanju okolice. Ko smo prispeli, smo si najprej ogledali mini živalski, se preizkusili na motorični poti in uživali na igralih. Po malici smo odšli v čokoladnico Zotter, kjer smo si najprej ogledali, od kod prihajajo različne vrste kakava, iz katerega pridelujejo čokolado. Po ogledu filma smo na vhodu dobili žličke za okušanje in se odpravili na pokušanje različnih vrst čokolad. Na začetku je bila 100% temna čokolada, ki je bila zelo grenka. Bližje izhodu so bile čokolade slajše. Nato smo se odpravili v drugo največje mesto v Avstriji – Gradec. Tam smo si ogledali orožarno iz 17. stoletja, kjer hranijo 32.000 kosov orožja in bojne opreme. Po ogledu orožarne smo se sprehodili po božično okrašenih ulicah Gradca do gradu. Veselili smo se spusta po najdaljšem zaprtem toboganu, a smo se veselili zaman, saj se po njem nismo mogli spustiti, ker so bile vstopnice razprodane. Imamo pa razlog, da Gradec obiščemo še enkrat. Kljub temu smo se domov vrnili nasmejani.

Miha G., Patricija L. in Gašper R. 9.r

Dostopnost