Letošnji božični bazar je potekal v torek, 28. 11. 2023, in poskrbel za veseli vstop v praznični december.

Učenci so se pod mentorstvom učiteljev in razrednikov ustvarjalno pripravljali na dogodek s pripravo unikatnih izdelkov, ki so napolnili šolske stojnice. Poleg pisanih okraskov, božičnih dekoracij, slastnih keksov, božičnega žita in voščilnic so roke spretnih učencev ustvarile pravljično zimsko-božično dekoracijo šole.

Učenci so polepili okna učilnic s papirnato dekoracijo in popestrili svoje učilnice. Nadarjene skupinice učencev so ilustrativno poslikale šolsko jedilnico. Ustvarili so toplo praznično vzdušje s postavitvijo Božičkovega kotička s smrečico.

Hudomušni kolaži škratov, jelenčkov in drugih pravljičnih junakov na lesenih gajbicah popestrijo šolsko stopnišče in pritličje. Simpatične ilustracije v vhodni avli pa pozdravljajo obiskovalce, učence, učitelje in starše.

Pestrost pri dekoraciji in ustvarjanju izdelkov so učenci še podkrepili z uporabo reciklažnih pristopov in ekoloških materialov.

Z medsebojnim sodelovanjem, samostojnostjo in kreativnim pristopom so učenci poskrbeli za praznično vzdušje na naši šoli, ki se je v polnem zamahu začutilo ravno na dan božičnega bazarja. Številne obiskovalce je pozdravila razigrana plesno-glasbena predstava s pozdravi in dobrimi željami ravnateljice Mojce Rožman.

Po krajšem uvodnem kulturnem pozdravu so se obiskovalci razkropili po šoli in obiskali pisane stojnice, se fotografirali z Božičkom in pravljičnimi prijatelji, se udeležili dobrodelnega srečelova, prisluhnili poskočnim zvokom  veselih muzikantov ter si privoščili dobrote in topel čaj.

Šolske prostore je res preplavilo praznično vzdušje!

Z dobro voljo učencev,  njihovo pozitivno angažiranostjo in medsebojnim sodelovanjem je uspelo pričarati v naših šolskih prostorih pravi praznični duh.

Zahvaljujem se za vse prostovoljne prispevke, ki so namenjeni šolskemu skladu in valeti devetošolcev.

Naj bo december še naprej praznično obarvan s prijetnimi dnevi in še lepšimi počitnicami.

Urška Babuder, učiteljica likovnega pouka

Dostopnost