Učenci od 6. do 9. razreda so v četrtek, 1. februarja doživeli nekoliko drugačen športni dan. Namreč obiskali so nas predstavniki Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenski paraolimpijski komite z namenom, da so otroci spoznali paraolimpijsko gibanje, življenje parašportnikov in da so se tudi sami preizkusili v nekaterih parašportih.

Tako so v naši telovadnici učenci lahko v vadbi po postajah poizkusili poligon za slepe – imeli so prevezane oči – v paru z učencem, ki je vodil drug drugega čez ovire. Prav tako s prevezanimi očmi so si podajali t.i. zvenečo žogo za slepe, se preizkusili v balinanju s prirejenimi mehkimi žogicami in igrali košarko na invalidskih vozičkih.

Pretresljiva življenjska zgodba športnika invalida pa je ganila prav vsakega izmed učencev in učiteljev. Paraolimpijski športni dan je bil zares prava življenjska izkušnja.

 

Dostopnost