Tudi v letošnjem šolskem letu je naša šola sodelovala z Društvom Radi pišemo z roko. Pisanje z roko je za vse nas zelo pomembno in v šolah širom Slovenije se trudimo otroke in starše ozaveščati o nujnosti ohranjanja pisanja z roko in lastne pisave.

V današnjem času sta pisanje z roko skoraj izpodrinila tipkanje in drsanje po zaslonu. Čeprav je ravno ročno pisanje pomembno za otrokov psihični in fizični razvoj. V nekaterih državah strokovnjaki opažajo, da otroci ne zmorejo več palčnega ali pincetnega prijema, da nimajo moči za pisanje. V zgodnjem obdobju se pri pisanju z roko v možganih aktivirajo številni centri, ki pomagajo k celostnemu razvoju otroka. Kasneje pa pisanje z roko pomaga pri učenju, pomnjenju in zbranosti.

Naslovna tem letošnjega Tedna pisanja z roko je bila: Zapisi časa o nas. Zavedamo se, da je vsak naš trenutek pomembno opaziti in si ga zapomniti. Zato smo se odločili izdelati časovno kapsulo, v katero smo shranili svoje zapise. Učenci so si najprej ogledali predstavitev teme: https://view.genial.ly/65a3a69229757a0013208395/interactive-content-teden-pisanja-z-roko. Z učitelji so se pogovorili, zakaj je pisanje z roko pomembno in se lotili pisanja. Na liste so napisali vse o sebi, kar se jim zdi v tem trenutku pomembno. Liste smo shranili v časovno kapsulo in čez dobro leto bomo kapsulo odprli ter pogledali, kaj smo pred letom dni imeli radi, kaj smo počeli, s kom smo se radi družili in podobno.

Zagotovo bo zabavno in prijetno prebrati naše zapise. Lahko bomo opazili spremembe v naših življenjih in v naši pisavi. Vabimo tudi vse vas, da tipkovnico večkrat zamenjate za pisalo in roko ter napišete nekaj lepega, nekaj osebnega. Pisava vsakega posameznika je namreč nekaj edinstvenega in na to bi morali biti še posebej ponosni.

Dušica Doberšek

 

Dostopnost