RTV Slovenija je za  dan varne rabe interneta pripravila več vsebin. Računalnikar Matija Pačnik je vse vsebine preveril in jih priporoča po padajočem vrstnem redu. Prav tako vam je v času govorilnih ur na voljo za vsa vprašanja, ki bi jih imeli glede uporabe mobilnih naprav in interneta.

 

Digitalno varni – sklop vsebin na RTV SLO

 

Radijska oddaja Studio ob 17: 

 

Dokumentarna oddaja Zasvojeni s tehnologijo

 

Dokumentarni film Ujete v medmrežju

  • https://skit.rtvslo.si/skit/skit-tv/digitalno-varni-ujete-v-medmrezju/697747
  • Češka avtorska ekipa med odraslimi ženskami izbere tri mlade igralke, ki upodobijo 12-letnice. V filmskem studiu poustvarijo tri najstniške sobe in dekleta posadijo pred računalnik. V spletnem okolju se na njihove profile v 10 dneh snemanja odzove več kot 2500 moških. Presunljiv dokumentarni film je družbeni eksperiment, ki razgali vso bedo in izpraznjenost sodobnega časa in odstre bolečo ranljivost otrok na spletu.

 

Dokumentarni film Dekliška druščina

 

 Pogovorna oddaja Digitalno varni 

  • https://skit.rtvslo.si/skit/skit-tv/pogovorna-oddaja-digitalno-varni/697527
  • V oddaji se s pomočjo strokovnjakov, raziskovalcev spleta, psihologov in sociologov pogovarjamo o vplivu najrazličnejših spletnih aplikacij na naša življenja. Pogovoru v studiu se s svojimi izkušnjami in mnenji pridružujejo tudi mladi ter skupaj s strokovnjaki pojasnjujejo in razbijajo stereotipe o digitalnih domorodcih.

 

Izobraževalno-dokumentarni feljton Digitalna odvisnost

 

Zvočni posnetek Spletno nasilje

  • https://365.rtvslo.si/arhiv/svetovalni-servis/175020852
  • Pri mladostnikih je spletno nasilje velik izziv, saj se z njim srečujejo že učenci razredne stopnje, prevečkrat pa ga tako mladi kot odrasli toleriramo. Kaj vse je spletno nasilje, kako se kot starši ali delavci v šoli nanj odzvati in zakaj mladostnik ni sam kriv, da je žrtev tovrstnega nasilja? Odgovore na ta in podobna vprašanja bomo iskali s sodelavko Točke osveščanja o varni rabi interneta Safe.si Ajdo Petek.

 

Dokumentarni film Instagram brez filtra

 

Dokumentarni film Učinek Tiktoka

Dostopnost