8. marca 2024 je bila ob 18.00 uri otvoritvena slovesnost v Vetrinjskem dvorcu, z letno pregledno razstavo otroškega likovnega ustvarjanja v vzhodni Sloveniji.
S svojimi izdelki so se predstavili tudi učenci OŠ Štore.
Učenci devetih razredov so se predstavili s skupinskim izdelkom v obliki makete, kjer so upodobili relief slovenske pokrajine. Skupina, ki je razstavila maketo je poustvarila področje izliva rek Save in Savinje. Ustvarjalni projekti »Maketa reliefa« je potekal v medpredmetnem sodelovanju s predmetom geografija. Tako so učenci kreativno spoznavali svojo domačo deželo in značilnosti pokrajin. Hkrati pa so se pri ustvarjanju poslužili reciklažnih metod in za material uporabili kartonsko embalažo.
Iz odpadnega papirja so učenke šestošolke oblikovale svojo kolažno matrico, ki je bila izhodišče za odtiskovanje in izdelavo plakata Vidim te. V skupinskem delu so sodelovale Inja V. Zakeljšek, Lana Čanžek in Neja Veber.
Na razstavi je bil razstavljena risba z ogljem osmošolke Tise Salobir. Risba je nastala pri izbirnem predmetu Likovno snovanje, kjer so učenci risali stare predmete po opazovanju z uporabo slikarskih stojal.
Razstava je čudovit pregled otroškega ustvarjanja v šolah in srednjih šolah, kjer je v ospredju otroška domišljija, kreativnost in spretnost.

Urška Babuder, prof. lik. umet

Dostopnost