V tednu med 15. in 19. aprilom se učenci 5. razredov udeležujejo letne šole v naravi na Debelem Rtiču. Pogoji so odlični, tako da načrtovani program poteka brez posebnosti. Učenci se vsak dan 2x po 2 šolski uri v bazenu učijo plavalnih tehnik in utrjujejo že osvojena plavalna znanja. Bogati program v Šoli v naravi zaokrožujejo delavnice na morski obali, kjer učenci spoznavajo priobalni živelj in se učijo o morskih živalih. Spoznavajo rastlinski in živalski primorski svet ter si na pohodu po okoliških vinogradniških obronkih Debelega Rtiča ogledujejo Koprski zaliv. Na školjčišču so nabirali najlepše školjke, veliko časa pa tudi namenjamo športnim vsebinam: učenci poleg štirih ur plavanja vsakodnevno igrajo igre z žogo (košarka, odbojka na mivki, nogomet), se preizkušajo v lokostrelstvu in iskanju skritega zaklada. Ob petkovem povratku z Debelega Rtiča nazaj proti domu pa si bomo ogledali še enega izmed slovenskih biserov Postojnsko jamo. Učenke in učenci petošolci ter učitelji spremljevalci vam pošiljam sončne morske pozdrave. Foto utrinke pa si lahko ogledate spodaj.

Dostopnost