V torek, 14. maja 2024, smo se z izbirnim predmetov Vzgoja za medije – televizija odpravili na ogled TV Celje. Najprej smo si ogledali vso opremo in mešalni studio, od koder oddajajo v eter. Ogledali smo si tudi studio, kjer med drugim snemajo tudi dnevni program Dogodki dneva. Omogočili so nam, da smo izkoristili prazen studio in posneli intervju.

Ugotovili smo, da je nastanek oddaje zapleten in zahteva veliko natančnosti in načrtovanja ter da je novinarstvo izredno zanimiv poklic, ki je poln vznemirljivih dogodkov in doživetij.

                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                Petra Bergant

 

Dostopnost