V noči iz petka, 17. maja, na soboto, 18. maja, je na naši osnovni šoli potekala noč branja, ki je bila nagrada za vse tiste učence od 6. do 9. razredov, ki so skozi leto pridno prebirali knjige in tako osvojili Bralno značko.

S programom smo začeli ob 18. 00. uri. Prvi del našega druženja je bil namenjen športnim aktivnostim in gibanju na prostem, tako da smo organizirali turnir odbojke in tek na smučeh, kjer so se trije ali štirje učenci naenkrat postavili na smuči in s timskim delom tekmovali proti drugi ekipi.

Sledila je okusna večerja v obliki pic, ki jih je posebej za nas prišel pripraviti naš kuhar Tomi. Po večerji je sledila literarna delavnica na temo pesništva in v poklon našemu znamenitemu pesniku Ivanu Minattiju, katerega stoto obletnico rojstva smo obeležili v letošnjem letu. Iz njegovih pesmi so učenci tako izrezali besede in verze in jih vpletali v čisto nove, svoje pesmi, ki so jih potem predstavili in recitirali pred sošolci.

Sledila je naslednja delavnica, kjer so se otroci ponovno razdelili v skupine in rešili uganke, ki so jih pripeljale do predmeta, ki jih je čakal skrit v enem izmed razredov. Tako so si, po tem, ko so rešili uganke, nadeli naglavne svetilke in se podali na pustolovščino v temi.

Na koncu smo si ogledali film, se malo še pozabavali in zaplesali, nato pa se odpravili spat.

Zjutraj smo pospravili, skupaj pojedli zajtrk in se odpravili v preostanek vikenda. Vtise nekaterih učencev si lahko preberete spodaj, nas pa zelo veseli, da so zjutraj učenci domov odhajali z nasmeški na obrazu in polni novih izkušenj ter zabave.

”Zdelo se mi je zelo zanimivo, veliko smo se smejali, jedli in se zabavali. Spali nismo skoraj nič. Najbolj mi je bil všeč turnir iz odbojke. Škoda, da je to zadnja noč branja, ki sem jo doživela na OŠ Štore.” Patricija, 9. razred

”Letos je bila noč branja ponovno zelo uspešna. S prvim športnim in drugim literarnim delom, tretjim pa predvsem glasbenim je prevladovalo zelo dobro vzdušje. Igranje odbojke in hoja na smučeh sta bila zelo zabavna. Pisanje oziroma sestavljanje pesmi nas je zabavalo in vzpodbudilo našo ustvarjalnost. Večer smo zaključili ob plesu in petju, ki sta se nadaljevala pozno v noč. Upoštevali smo tudi pravilo, da se v šoli ne spi.” Neža, 9. razred

”Najljubše mi je bilo igranje odbojke. Vse mi je bilo zelo všeč. Upam, da bo tako še kdaj.” Marko, 6. razred

”Letošnja noč branja je bila zelo zabavna. Igrali smo različne igre, iskali predmete in si ogledali zanimiv film. Večerja (pica) je bila zelo dobra. Zvečer smo še malo plesali in odšli na blazino, kjer smo se lahko še pogovarjali. Letošnja noč branja je bila spektakularna.” Klara, 7. razred 

Dostopnost