V ponedeljek, 3. 6. 2024, smo se prvošolci z avtobusom odpravili izpred šole do Vač pri Litiji, kjer smo pod vodstvom in organizacijo Družinskega gledališča Kolenc doživeli in izkusili življenje pastirjev.

Imeli smo priložnost od blizu spoznati živali, ki so jih pastirji srečavali na paši – kačo, krastačo, ježa in miško. Najbolj pogumni so si kačo nadeli tudi okrog vratu. Igrali so se staro igro – ciljanje s storžki, hodili s hoduljami in prepevali pastirske pesmice ob spremljavi kitare. Pojedli smo pastirsko malico ter se spoprijateljili s kozo. Po krajšem sprehodu nas je presenetil prebivalec sušilnice lanu ter nam povedal, kako so včasih pridelovali lan, ga sušili in iz njega izdelovali oblačila. Seveda nam je pokazal tudi najpomembnejšo najdbo tega kraja – Situlo z Vač in si repliko ogledali v naravni velikosti.

Otroci so neizmerno uživali v predstavljenih doživetjih in razšli smo se z nasmehi na obrazih.   

Podrobnosti si poglejte v galeriji. 

Dostopnost